4DX Screen İle Sinema Tecrübesi Tamamen Farklı Bir Boyuta Geçiyor

CES 2020 kapsamında birçok yeni teknoloji gün yüzüne çıkıyor. Sinema alanında önde gelen isimlerden birisi olan CJ 4DPLEX’de yeni teknolojisi ile sinema tecrübesini değiştirmeye hazırlanıyor. 

Sinemanın tavanı da dahil olmak üzere, dört bir yandan verilecek görüntü ile 4DX ve ScreenX formatlarını birleştirerek yeni bir seyir tecrübesine hazırlanın. Dört farklı açıdan görüntü verecek olan 4DX Screen, eğimli duvarlara sahip salon yapısı ve panoramik görüntüsü sayesinde hiçbir kırılma hissi olmadan görüntüyü iletebiliyor. Salondaki 4DX tabanlı hareketli koltukların, piyasadaki idğer 4DX koltuklardan 10 kat daha fazla hareket kabiliyetine sahip olduğu söyleniyor.

CJ 4DPLEX şirketinin CEO’su JongRyul Kim “Her zaman yeni teknolojileri kullanıp, sinema endüstrisinin öncü adımlarını atmayı amaçlıyoruz.” diyor. “4DX Screen teknolojisinin, sinema tutkunlarının üst düzey bir seyir deneyimi yaşayacağı ve yeni neslin de sinemaya olan ilgisini arttıracağına inanıyoruz.”

4DX Screen henüz ülkemizde mevcut olmayan iki teknolojiyi bir araya getiriyor. 4DX teknolojisi filmdeki hareketleri ve bazı ortamların kokularını da deneyimleyerek, yalnızca görsel olarak değil, diğer duyularımızla da izlediğimiz filmi tecrübe etmeye fırsat veren bir teknoloji. ScreenX ise sinemanın sağ ve sol duvarlarını da perdeye dahil ederek, daha derinlemesine bir film deneyimi sunuyor. 4DX Screen ise bu iki teknolojiyi bir araya getirip, daha da geliştirerek, izleyiciye en iyi film tecrübesini sunmayı planlıyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top