Adobe Venuzuela Hesaplarının Erişimini Kesti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ağustos ayında yayınladığı talimatta, Amerika çıkışlı şirketlerin Venezuela ile iş yapmasını yasaklamıştı. Bu yasağı uygulamaya koyan ilk büyük uygulamalardan birisi ise, Photoshop ve Lightroom gibi uygulamalar ile tanınan Adobe oldu. Venezuela’dan oluşturulan bütün Adobe hesaplarının erişimi kesilmiş durumda. 

Venezuela’da daha önce ücreti ödenmiş tüm hesaplar iptal edilirken, yeni hesap açmak ya da deneme sürümünü kullanmak bile mümkün değil. Daha önce ödemesi yapılıp, henüz kullanılmamış olan abonelik sürelerinin ise iade edilebileceği söyleniyor.  

Adobe bu kararı ile birlikte, Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro ve destekçilerini hedef alan ticari blokaj uygulamasına ilk uyan teknoloji firması oldu. Google Drive, PayPal ve OneDrive gibi Amerika çıkışlı büyük firmalar hala çalışmaya devam etse de işler kısa bir süre içinde değişebilir.  

Kaynak: https://helpx.adobe.com/la/x-productkb/policy-pricing/executive-order-venezuela.html 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top