Amazon’un Akıllı Gözlüğü Echo Frames Ortaya Çıktı

Amazon, içerisinde Alexa’nın da bulunduğu Echo Frames ile akıllı gözlük pazarına adımını atıyor. Echo ve Alexa ekipmanları üzerine gerçekleştirilen etkinlikte, başkan yardımcısı Dave Limp tarafından gerçekleştirilen sunumda, Echo Frames’in tanıtımı yapıldı. Klasik gözlüklere benzeyen bir tasarım ile dikkat çeken Echo Frames, içerisine entegre edilmiş olan Alexa ile, akıllı asistanın her daim kullanıcıların yanında olmasını sağlıyor.  

31 gram ağırlığa sahip olan Echo Frames, reçeteli lensler ile de kullanılabiliyor. İçerisinde herhangi bir görüntü kayıt aygıtı bulunmayan cihaz, doğrudan kullanıcıya yöneltilmiş hoparlörlere sahip. Bu sayede Alexa’nın konuşmalarını yalnızca kullanıcının duyması planlanmış. Android ile eşleştirebileceğiniz Echo Frames, sizin için bildirimleri okuyup, telefon aramaları gerçekleştirmenin yanı sıra, müzik dinlemeye de imkân sağlıyor. Cihazın şu an için iOS desteği olmadığından, iPhone cihazlarında kullanımı mümkün değil.  

Fazla fütüristik alanlara uzanmayan Echo Frames, Amazon’un Alexa asistanı ile, iş hayatınızda ve günlük yaşantınızda daha rahat bir şekilde hareket etmenizi sağlamayı planlıyor. Şu anda seri üretime geçmemiş olan Echo Frames, “Day One Edition” adı altında, davetiye yolu ile satın alınabiliyor. Satış fiyatı ise, 179,99 Dolar olarak belirlenmiş. Çıkışının ardından ise 249,99 Dolar fiyat etiketiyle satılması planlanıyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top