Andezit Taşı Fiyatları

Günümüzde yapı sektörü başta olmak üzere pek çok farklı alanda doğal taşlar kullanılmaktadır. Bu taşlardan en çok tercih edileni andezit taşı olup, dayanıklılığı sayesinde sürekli bakıma gerek duymamaktadır. Andezit taşı, Türkiye’de en çok Ankara’da üretilmekte ve bu nedenle de Ankara taşı olarak da adlandırılabilmektedir. Püskürük, yani volkanik, bir taş olan andezit, gözenekli bir yapıya sahip olduğu için rutubetten de etkilenmemektedir.

Andezit Taşı Ne İçin Kullanılır?

Andezit taşı, hem uygun fiyatlı olması hem de sağlam yapısı sayesinde sıkça kullanılmaktadır. Andezit kullanım alanları ile ilgili bilgi almak isteyen bireyler, aşağıdaki listeye göz atabilir.

  • Şömine yapımı
  • Park ve bahçe süsleme ve düzenlemeleri
  • Merdiven, basamak, kaldırım gibi yapılar
  • Kaplama, zemin, yalıtım, inşaat yapımı

Bu ve bu gibi pek çok alanda kullanıma uygun olan andezit, tüm bunlara ek olarak dekoratif ürünlerin yapımında da kullanılabilmektedir. Zira bu ürün kolayca şekil verilebilmekte ve farklı materyallerle kullanılabilmektedir.

Andezit Taşı Ne Kadar?

Andezit taşı kullanmak isteyenler, andezit taşı fiyatları araştırması yapmaktadır. Andezit taşlarının fiyatları, boyut ve taş kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterse de, andezit taşının en uygun fiyatlı doğal taş olduğu bilinmektedir. Eğer bu taşın fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız, ilk olarak gerekli ölçümleri yapıp ne kadar taş almanız gerektiğini tespit etmeli ve bu bağlamda araştırmanızı yapmalısınız.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top