App Store 2020 Yılına Rekorla Başladı

2019 yılı Apple Servisleri tarihindeki en başarılı yıl oldu. Apple TV+, Apple Arcade, Apple News+ gibi birçok yeni servisi hizmete sokan Apple, var olan App Store, Apple Müzik ve iCloud gibi uygulamaları ile hizmet vermeye de devam etti. 

Apple tarafından yayınlanan rapora göre App Store, hizmet verdiği 155 ülkede, her hafta yarım milyar kullanıcı tarafından ziyaret edildi. Apple geçtiğimiz yıl geliştiricilere toplam 38 milyar dolar ödeme yaptığını söylüyor. App Store kullanıcıları yalnızca 25 Aralık – 1 Ocak tarihleri arasında 1.42 milyon dolar harcama gerçekleştirerek, geçtiğimiz yıla göre yüzde 16 gelir artışı sağladı.

App Store asıl kırdığı rekor ise, 2020 yılının ilk günü olan 1 Ocak tarihinde gerçekleşti. Yeni yılın ilk gününde tam olarak 386 milyon dolar gelir elde eden App Store, geçtiğimiz yıla göre yüzde 20 artış gerçekleştirmenin yanı sıra, bir günde elde edilen en yüksek gelir rekorunu da kırmış oluyor. 

Yalnızca ilk günden rekor kırmayı başaran App Store, Apple TV+, Arcade ve News+ gibi yeni uygulamaların desteği ile, 2020 yılında da yükselmeye devam edecek gibi gözüküyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top