Apple Mac Pro’nun Türkiye Fiyatları Belli Oldu

Apple tarafından düzenlenen WWDC 2019 konferansında tanıtılan Apple Mac Pro’nun Türkiye satışları başladı. Duyurulduğunda ilginç tasarımıyla dikkatleri üstüne çeken Mac Pro, fiyatıyla şaşırtıyor.

Profesyonel kullanıma yönelik bir cihaz olarak tasarlanan Mac Pro, standart özelliklere sahip başlangıç modelini 42,999 TL’den satışa sunuyor. 3,5 GHz 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB bellek, 256 GB SSD depolama alanı, 8 GB GDDR5 Radeon Pro 580X ile gelen bu modelin yanında bir ekran bulunmuyor.

Apple Mac Pro Tam Paketinin Fiyatı

Cihazın standart sürümü yeterince güçlü gözükse de, ihtiyaçlarınıza uygun olmadığını düşünüyorsanız farklı seçenekler de bulunuyor. Eğer Mac Pro’nun en güçlü donanıma sahip olmasını istiyorsanız ödemeniz gereken fiyat 420 bin 397 TL olacak. Bu durumda 29 çekirdekli 2,5 GHz Intel Xeon W işlemci, 1,5 TB DDR4 bellek, 32 GB HBM2 belleğe sahip iki adet Radeon Pro Vega II ekran kartı, 4 TB SSD depolama gibi parçalara sahip bir canavara sahip olabiliyorsunuz.

Söylenenlere göre 8B SSD depolama ve 16 GB GDDR 6 Radeon Pro W5700X ekran kartı desteği yakında Mac Pro’ya eklenecek. Ayrıca raf tipi kasanın da yakında geleceği duyuruldu. Kule tipi kasaya göre 4 bin TL fark ile satılacak olan raf tipi kasa henüz satın alınamıyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top