Avrupa'daki yüksek enflasyon halkı isyan ettirdi: Çok sayıda grev ve protesto var

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa ülkelerindeki grev ve protesto gösterileri dalgası yayılıyor. Fransa’da binlerce kişi, hayat pahalılığını protesto etti. Alman hava yolu şirketi Eurowings pilotlarının grevi de uçuşları aksattı. Belçika’da da güvenlik görevlilerinin iş bırakma eylemi izdihama neden oldu.

FRANSA’DA GÖSERİLER ÜLKE GENELİNE YAYILDI

Fransa’nın başkenti Paris’te on binlerce kişi meydanlarda toplandı. Hayat pahalılığına karşı gösteri düzenlendi. Protestocular, yükselen fiyatlara karşı maaşlarında da artış istedi. Gösteriler ülke geneline yayıldı.

Polis ve protestocular arasında zaman zaman arbede yaşandı. Çevredeki dükkanlar ve reklam panoları hasar gördü, gözaltına alınanlar ve yaralananlar oldu. Göstericiler, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümet ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/avrupadaki-yuksek-enflasyon-halki-isyan-ettirdi-cok-sayida-grev-ve-protesto-var-haber-422076

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/avrupadaki-yuksek-enflasyon-halki-isyan-ettirdi-cok-sayida-grev-ve-protesto-var-haber-422076

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top