Birleşik Krallık – İşçi Partisi “Palyaçoları gönderin” kampanyası başlattı -Rıdvan ERTUĞ / İNGİLTERE

Dikkat! bu haber “Türk Ulak” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İngiltere’nin ana muhalefeti “İşçi Partisi” yeni reklam kampanyasında Liz Truss hükümetini ‘İngiltere’nin itibarını paramparça’ etmekle suçluyor –  İşçi Partisinin ilan panolarından birinde ‘Palyaçoları gönderin’ başlığı altında ‘Sadece İşçi Partisi’nin restore etmek için bir planı var’ deniliyor – İşçi Partisi, bir dizi sert reklamla Muhafazakar Partiye resmen yeni bir saldırı başlattı – 
 
İngiliz Labour Party – İşçi Partisi muhtemelen Aralık 2024’te yapılacak  genel seçimlere hazırlanırken bir dizi yeni reklamla ana muhalefet olarak Liz Truss hükümetinin son 5 haftada yarattığı krizinden yararlanmaya çalışıyor.
PA Media – PA haber ajansı tarafından servis edilen dört korkunç poster bugünkü gündeme oturdu. İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer’in hedefinde, bir sonraki genel seçimde Muhafazakarları yenmek var. İngiliz Labour Party – İşçi Partisi başlattığı yeni reklam kampanyasında son haftalarda popüler olmayan ekonomik politikalardan ve yaşanan siyasi kaostan muhalefet olarak yararlanıyor.
İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer cuma günü yaptığı önemli açıklamada, “12 yıllık durgunluğun ardından geriye sadece bahaneler kalıyor. Bu ülkenin ihtiyacı olan değişiklik bir İşçi Partisi hükümetidir. Muhafazakarların, İngiliz halkından aldığı bir yetkisi yok” dedi.
Afişlerden birinde, başbakan ve görevden aldığı Maliye bakanı – şansölyesi Kwarteng’i  test mankenlerine photoshoplanmış ve “Bu aptallar ekonomiyi çökertti” başlığının yanında yer alıyor. Bir diğer afişte ise, Liz Truss ve yeni atanan Şansölye Jeremy Hunt palyaço giysileri içinde  “Palyaçoları gönderin” mesajı yanında gösteriliyor.

Reklamlardan birinde de, “Britanya’nın itibarı paramparça” sloganıyla birlikte parçalanmış bir Birleşik Krallık bayrağı, ‘Union Jack’ yer alıyor. Bir başkası ise , çatıdaki devasa bir deliğin görüntüsüne dahil edilmiş “İpoteğiniz çatıdan geçiyor” sloganını taşıyor.
İsmi verilmeyen önemli bir Labour Party – İşçi Partisi kaynağı konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Eskilerin dediği gibi: Gülmezsen ağlarsın. Tories’in ekonomiyi çökerttiği gerçeği ölümcül derecede ciddi. Muhafazakarların ipotek oranlarını nasıl yükselttiğine bir bakın, yeter.”
İngiliz basınında yapılar analizlerde  ‘Oyun bitti gibi’ gözüküyor –  Liz Truss, Muhafazakarların ölümünü planlarken sadece kendi otoritesi için mücadele ediyor.38 gün önce başbakan olarak göreve başladığından beri Truss’un başbakanlığı, ekonomik gerçekliğin sert dünyasına doğru aşağı doğru hızla ilerliyor. Şimdi siyasi hayatta kalmak için savaşıyor.
Asi Muhafazakar milletvekilleri, ona gelecek hafta gitmesini söylemek için destek ölçeğini belirlemeye çalışıyorlar  ve hafta sonu telefon trafiği artacak.  Liz Truss bu baskıya atlatsa bile , önümüzdeki haftalar büyük tehlike anlarıyla dolu olacak. Liderlik yarışmasının başlangıcından beri onu destekleyen bir Muhafazakar Milletvekili şu önemli tespitin altını çiziyor: “Otoritesi paramparça oldu ve disiplin tamamen bozuldu. Bir sonraki seçime kadar iki yıl var ama bu süreci nasıl atlatacağını anlamıyorum. Oyun bitmiş gibi duruyor.”
Liz Truss’un başbakanlığını ve partisini siyasi krizin eşiğinden geri çekip çekemeyeceğini önümüzdeki günler belirleyeceği kesin gibi duruyor.

Kaynak :
https://turkulak.com.tr/birlesik-krallik-isci-partisi-palyacolari-gonderin-kampanyasi-baslatti-ridvan-ertug-ingiltere/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top