ByteDance TikTok’un Satılacağı İddialarını Yalanladı

Bu yıl dünya çapında büyük bir yükselişe geçen TikTok uygulaması, Çinli şirket ByteDance’e ait olduğu için güvenlik açısından potansiyel bir tehdit olarak görülüyor. Bu yüzden ana şirketin TikTok’u yurtdışında bir şirkete satacağı iddiaları ise ByteDance tarafından yalanlandı.

Hafta başında Bloomberg’de yayınlanan bir rapor, TikTok’un sahibi olan ByteDance’in uygulamayı satmak da dahil olmak üzere çeşitli seçenekleri değerlendirdiğini iddia ediyordu.

Bu haberler karşısında ByteDance şirket içerisindeki çalışanlara bir bildiri gönderdi. Gönderilen bildiride TikTok’un satılacağına dair yayılan söylentilerin gerçeği yansıtmadığı ve Amerika tarafından ortaya atılan güvenlik endişelerine rağmen, uygulamanın herhangi bir değişikliğe gitmeyeceği yazıyor. “Kendilerine kayıtta bu iddiaların doğru olmadığını söylemiştik fakat yine de bu şekilde bir rapor yayınlamayı tercih ettiler. ByteDance’in TikTok’u satmayı düşündüğüne dair gördüğünüz raporlar yanlıştır.”

TikTok Kasım ayı raporlarına göre 2019 yılında 614 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Popüler uygulama Apple Store ve Google Play Store üzerinden toplam 1.5 milyar indirmeye sahip.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top