Çamaşır Makinesinde Pompa Tıkanma Uyarısı Nedir? Nasıl Çözülür?

Gelişmiş teknolojileri ve birinci sınıf kalitedeki malzemeleri ile son derece dinamik bir çamaşır yıkama imkanı sunan çamaşır makinelerinde de zaman içerisinde çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Çamaşır makinesi arızası söz konusu olduğunda illa ki komplike bir sorun olacağı anlamına gelmemektedir. Bu çerçevede de günümüzde çamaşır makinelerinde yaşanabilecek problemlere yönelik olarak uyarı sistemi bulunuyor. Cihaz üzerinde yer alan uyarı sistemi sayesinde herhangi bir sorun olup, olmadığı kolayca anlaşılabiliyor. Çamaşır makinesini kullanırken, karşılaşılan uyarılardan birisi de pompa tıkanma uyarısıdır. Çamaşır makinesinde çıkan pompa tıkalı uyarısını dikkate alarak, gerekli olan çözümü sağlamanız çok önemlidir. Dilerseniz profesyonel Çekmeköy Arçelik Servisi merkezi hizmetlerinden de destek alabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Pompa Tıkalı Uyarısı Alınırsa Ne Yapılmalı?

Çamaşır makinesinde pompa tıkalı uyarısı alındığında, bu uyarının göz ardı edilmemesi çok önemlidir. Makinenizdeki pompa, yıkama programı sonrasında su tahliyesini sağlayan sistemdir. Dolayısıyla tıkalı olması durumunda su tahliyesi sağlıklı şekilde sağlanamayacağından makinenizde yıkama sonrası su kalabilir veya sıkma yapmayabilir. Bu nedenle Ümraniye Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından alınan pompa tıkalı uyarısı için en hızlı şekilde müdahale edilmesi tavsiye edilir. Çamaşır makinesinin pompa tıkalı uyarısında gerekli kontrolleri sağlamak üzere cihazın ön panelin sol veya sağ alt kısmında yer alan pompa motoru kapağı açılmalıdır. Bu kapak modele göre vidalı veya tırnaklı yapıda olabiliyor. Saat yönünde çevrilerek, pompa motoru kapağı açılır.

Çamaşır makinesinin pompa motoru filtresine ulaşıldığında burada mevcut olan herhangi bir yabancı cisim olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Yapılan kontrollerde herhangi bir yabancı cisim görülür ise bu cismin filtreden temizlenmesi gerekir. Bu sayede çamaşır makinesindeki pompa tıkalı uyarısının kalkması sağlanarak, sorunsuz bir kullanım gerçekleştirmeye devam edilir. Ancak pompa motoru filtresinde herhangi bir yabancı cisim görülemiyor ancak pompa tıkalı uyarısı alınıyorsa bireysel olarak yapılacak müdahale şansı kalmıyor. Bu durumda mutlaka çözüm sağlamak amacı ile Pendik Arçelik Servisi merkezi profesyonel hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmelidir. Pompa motorunda, kazan ve su tahliye kanalı arasında herhangi bir tıkanma mevcut ise özel ekipmanlar vasıtasıyla gerekli olan tıkanıklık açma müdahaleleri yerine getirilir.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top