Corona Virüsü Sebebiyle Mobil Dünya Kongresi İptal Edildi

Corona virüs, sağlık dünyasının yanı sıra, teknoloji dünyasını da etkilemeye devam ediyor. İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi, birçok katılımcısının gelmekten vazgeçtiğini duyurmasının ardından, resmi olarak iptal edildi. 

Mobil cihaz sektörünün en önemli etkinliklerinden birisi olan MWC, birçok üreticinin yeni cihazlarını ilk olarak tanıttığı etkinlik olarak da biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda Nokia, Facebook, Intel, Sony, Amazon, LG, AT&T, Vivo, Ericsson ve Nvidia gibi bir sürü büyük marka, sağlık endişeleri nedeniyle MWC 2020’ye katılmayacağını açıklamıştı. 

Markaların aldığı kararın ardından GSM Association (GSMA) tarafından yapılan acil toplantı sonucunda fuarın iptal edilmesine karar verdi. “Şu sıralar dünya çapında gerçekleşmekte olan salgın bir hastalık var ve MWC 2020’nin bu endişeler altında düzenlenmesi imkansız. Barcelona ile olan ilişkimiz devam edecek, MWC 2021 ve devamındaki etkinliklerde beraber çalışmaya devam edeceğiz.”

33 yıldır düzenlenen etkinliğin 2020 ayağı, 24-27 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecekti. Bu tür köklü etkinliklerin bile ertelenmesi, Corona virüsünün dünyayı her alanda nasıl etkilediğini gösteriyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top