Dev banka batıyor iddiası sonrası telaş başladı!

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ortadoğu ve Asya’daki zengin milyarder isimlerin bankadaki servetlerini riske atmak istemedikleri için paralarını çekmeye başladıkları iddia ediliyor. Yüz milyonlarca dolarlık işlem yapan Asya’daki bir aile ofisi, bankanın özel müşteri bölümünde işlem kuyruğu olduğunu aktardı.

SATIŞA HAZIRLANIYORLAR İDDİASI

Güvence sağlamaya çalışan Credit Suisse banka çalışanları da müşterilerin para kaybı yaşamayacaklarını ama garanti olması açısından paralarını kısa vadeli ABD hazine bonolarına yatırım yapmalarını tavsiye ediyor. Credit Suisse’in uzun zamandır gündemde olan yeniden yapılandırılmasını nasıl finanse edileceğine dair soruların cevapları ise hâlâ belirsiz. Dün çıkan bazı haberlere göre banka 4.5 milyar frank civarındaki sermaye açığını kapatmak için bazı birimlerini satmaya hazırlanıyor.

Satılması düşünülen birimler arasında Zürih borsasını yöneten SIX Group’taki hisseler, borsada işlem gören bir İspanyol yatırım şirketi olan Allfunds’un ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/dev-banka-batiyor-iddiasi-sonrasi-telas-basladi-haber-421555

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/dev-banka-batiyor-iddiasi-sonrasi-telas-basladi-haber-421555

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top