Dünyanın dört bir yanında Mevlid Kandili kutlandı

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Dünyanın farklı kıta ve ülkelerinde eğitim çalışmaları kapsamında kalıcı eser inşa ederek öğrencilere ücretsiz eğitim hizmeti veren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), ilim yuvası medreselerinde ve mescitlerinde hocaları, öğrencileri ve Müslümanlar’ın katılımıyla Mevlid-i Şerif programı düzenledi.
Afrika, Asya ve Balkanlar’da Gine, Fildişi Sahili, Benin, Sırbistan, Burkina Faso, Etiyopya, Tanzanya, Pakistan ve Endonezya olmak üzere 9 ülkede düzenlenen programlara akın eden Müslümanlar birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla bir araya gelerek, Allah Resulü ve insanlık için dua etti.
Program kapsamında yurt dışındaki medrese, mescit ve camilerde on binlerce öğrenci ve Müslüman halk bir sofrada buluşarak hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan sofralarda iftar yaptı, Mevlid-i Şerif’i Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla idrak etti….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12344578/dunyanin-dort-bir-yaninda-mevlid-kandili-kutlandi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12344578/dunyanin-dort-bir-yaninda-mevlid-kandili-kutlandi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top