"Dünya'ya dönmem gerek" dedi: 30 bin dolar dolandırdı

Dikkat! bu haber “Haber Türk” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Japonya’da 65 yaşındaki kadın, Rus kozmonot olduğu iddia edilen ve Dünya’ya dönmek için 30 bin dolara ihtiyacı olan bir kişi tarafından dolandırıldı.
Japon yayın kuruluşu Yomiuri Shimbun, Higashiomi şehrindeki kadının, Instagram aracılığıyla
Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çalışan bir kozmonot olduğu iddia edilen adamla tanıştığını aktardı.
Kyodo News, ikilinin Haziran ayında tanıştığını ve aylarca mesajlaştığını bildirdi.
Yerel basında yer alan haberlere göre, kozmonot kadına onu sevdiğini ve evlenmek istediğini söyledi, Dünya’ya döndüğünde evlenebileceklerini söyledi. Kozmonot olduğunu iddia eden adam, Dünya’ya dönmek için 30 bin dolara ihtiyacı olduğu ifade etti.
Kadının Ağustos ve Eylül aylarında toplam 30 bin dolar tutarında beş ödeme yaptığı belirtildi. Tüm bunların ardından dolandırıcı yine para istemeye devam edince kadın polisle iletişime geçti. Aylar sonra halen kozmonot olduğunu iddia eden adamla görüşemeyen kadının dolandırıldığı polise başvurunca ortaya çıktı.

Kaynak :
https://www.haberturk.com/dunya-ya-donmem-gerek-dedi-30-bin-dolar-dolandirdi-3529324

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top