Elon Musk Cybertruck Camlarının Neden Kırıldığını Açıkladı

Tesla geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlik ile yeni elektrikli pickup modeli Cybertruck’ı duyurdu. Sunum sırasında gerçekleştirilen kırılmaz cam testinin başarısız olması, etkinliğin en dikkat çeken taraflarından birisiydi. Elon Musk Twitter üzerinden testin neden başarısız olduğunu açıkladı.

Tesla’nın yeni elektrikli pickup modeli duyurulduktan bir kaç gün sonra 200 bin ön sipariş almayı başardı. Yine de sunum sırasında gerçekleşen kırılmaz cam kazası akıllarda soru işaretleri bıraktı. Satışlardan memnun olduğunu söyleyen Musk, sunum sırasındaki kazaya da değindi.

Sunumun hemen öncesinde gerçekleştirilen denemeleri gösteren Musk, camlarda herhangi bir sorun olmadığını söylüyor. Sorunun asıl kaynağı aracın kapısına, gövdenin dayanıklılığını göstermek için, vurulan balyoz darbesi. Bu darbenin etkisi ile kapı içerisindeki cam levhalar çatlamış ve bu da camın yapısını zayıflatmış. Musk tarafından atılan bir video, araç üzerinde yapılan önceki testlerde bir sıkıntı olmadığını gösteriyor.

Elon Musk aracın çıkışına daha vakit olduğunu ve bu tür problemler üzerinde çalışarak geliştirmeler yapılacağını söylüyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top