En İyi Mutluluk Çubuğu Hangisidir?

Sertleşme fonksiyonu bozukluğu, kişinin cinsel ilişkiyi başlatma noktasında veya sürdürme noktasında gerekli sertliğin olmaması olarak tanımlanmaktadır. Çok sık olmamakla birlikte arada bir kendini göstermektedir. Ereksiyon sorunları genel olarak ileri yaşta olan kişiler tarafında sık denk gelinen bir bozukluk olmaktadır. Spesifik olarak stresin yoğun olduğu dönemler içinde ortaya çıkmaktadır. Tekrarı sık olan erektil ya da sertleşme disfonksiyon olguları için farklı tedavi yöntemlerinden bahsedilmektedir.

 Mutluluk Çubuğu Tedavisi

Tıbbi adı penil protez olan ve halk arasında mutluluk çubuğu ismiyle bilinen penil implantlar tedavi olarak akla gelmektedir. Bu tedavi alternatif ya da öncelikli tedavi uygulamalarının işe yaramadığı veya uygulanabilir olmadığı zamanlarda kullanılmaktadır. Anlaşılacağı üzere en son seçenek olarak kullanılmaktadır.

 En İyi Mutluluk Çubuğu Hangisi?

 Sıklıkla merak edilen en iyi mutluluk çubuğu hangisidir Şeklinde bir soruya cevap vermeden önce bazı özellikler göz önünde bulundurulmaktadır. Bunlardan bir tanesini hastanın bireysel özellikleri oluşturmaktadır. Bireyin vücudunun yapısı, özelikle yaşı, cinsel yapıların ne kadar büyük olduğu kritik olmaktadır. Bunlara ek olarak yaşam öyküsü alınmaktadır. Bunun nedeni olarak aynı bölgeden daha önce operasyon geçmişi olup olmadığı öğrenilmektedir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak en iyi ve en uygun mutluluk çubuğu ile ilgili karar verilmektedir. Yine operasyon sırasında kişinin kavernöz cismi uygun şekilde ölçümlenerek en doğru boyutlardaki protez tercihi sağlanmaktadır.

 Üç Parçalı Olarak En Uygun Çubuk Hangisi?

 Adından belli olacağı üzere üç parçadan meydana gelmektedir. Bu parçalar pompa, sıvı haznesi ve bir çift silindir olarak sayılmaktadır. İsmi geçen bu üç parça özel bir tüp sistemi tarafından birbirine bağlanmaktadır. Ameliyat gerçekleştikten sonra üç parçalı mutluluk çubuğu aktivasyonu gerçekleşmektedir. Böylece karın boşluğunun bulunduğu yerde olan hazneden penisin içine sıvı akışı sağlanmaktadır. Bu sırada penis içerisi hava ile dolmaktadır. İçeriye dolan hava penisi, sertleşmesi ve büyümesi konusunda uyarmaktadır. Bu haliyle doğal sertleşmeye benzer şekilde işlediği görülmektedir.

 Tek Parçalı Olarak En Uygun Çubuk Hangisi?

 Diğerinden farklı olarak, esnek silindir bir yapıdan meydana gelmektedir. Bu silindir bir çift halinde bulunmaktadır. Malleable çubuklar, bireyde devamlı şekilde bir sertlik durumu oluşmasına neden olmaktadır. Bu protezler kullanım açısından oldukça rahatlık vermektedir. Bu protezlerin cerrahi müdahalesi de diğerlerine nazaran daha basit görülmektedir. Esneme payının yüksek olması daha kısa zamanda yerleştirilmesini sağlamaktadır. Bunlara ek olarak özellikle çubukların esnek yapısı, kişinin içinde bulunduğu duruma göre penis yönünü kolaylıkla ayarlamasına olanak tanımaktadır.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top