Ertelenen Formula 1 Yarışları F1 2019 İle eSpor Arenasında Devam Ediyor

COVID-19 yüzünden birçok etkinlik ya erteleniyor ya da tamamen iptal ediliyor. Formula 1 yarışları da ertelenen etkinlikler arasında. Ertelenme sebebiyle evlerinde kalan F1 yarışçıları ise yarışa F1 2019 oyununda devam etmeye karar vermiş gibi gözüküyor.

Formula 1, Codemasters tarafından geliştirilen resmi F1 2019 oyununda gerçekleştirilecek olan F1 Esports Sanal Grand Prix etkinliğini başlattı. Formula 1 yarışçılarının da katılacağı yarışmalar, ertelenen F1 yarışlarının heyecanını bir nebze olsun devam ettiriyor.

Sanal Grand Prix serisinin ilk yarışı “not the BAH GP” adı altında gerçekleştirildi

İngilltere’de bulunan Gfinity Esports Arena’dan düzenlenen yarışların ilki Bahreyn Grand Prix ile gerçekleşti. F1 2019 PC sürümünde yapılan yarış, 28 turluk süresi ile, normalin yarısı kadar bir uzunlukta gerçekleşti. Yarışa katılan isimler arasında Lando Norris, Nicholas Latifi, Nico Hulkenberg gibi yarışçıların yanı sıra, çeşitli müzisyen ve sporcular da bulunuyor. İlk sanal Grand Prix olan Bahreyn’in galipleri arasında, ülkemizi  F1 pistlerinde de de temsil eden Cem Bölükbaşı’da bulunuyor. İki yarış şeklinde gerçekleştirilen Grand Prix’in ilk yarışında, F1 esporcusu Dani Bereznay birinci olurken, Bölükbaşı gerçekleştirilen ikinci yarışın galibi oldu.

Erteleme sebebiyle yapılamayan diğer Grand Prix’ler de ilerleyen zamanlarda F1 2019 üzerinden düzenlenecek. Bu yarışmaları ise Formula 1 resmi YouTube kanalının yanı sıra, yarışa katılanların açtığı canlı yayınlar üzerinden izlemek mümkün. 

Dün gerçekleştirilen yarışın tamamını Formula 1’in resmi YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top