Firefox Bildirim Uyarılarını Otomatik Olarak Gizleyecek

Firefox her ziyaret ettiğinizde ekranın sol üst köşesinde çıkan ve daha önce hayır dediğiniz halde tekrar gördüğünüz bildirim uyarılarına son veriyor.

Firefox’un 2020 yılında yayınlayacağı yeni sürüm rahatsız edici bir biçimde sürekli önünüze çıkan bildirimleri otomatik olarak gizleyecek. Tarayıcının adres satırında küçük bir ikon olarak gözükecek olan bildirim uyarısı, isterseniz üzerine tıklayarak görebilmeniz için sizi bekleyecek.

Mozilla’nın yaptığı araştırmaya göre kullanıcıların yüzde 48’lik bir kısmı uyarıları görmezden geliyor. Uyarıları dikkate alan kullanıcılar arasında ise yüzde 99 gibi ciddi anlamda yüksek bir kısım bildirimleri kabul etmiyor. Ayrıca araştırmalara göre bu tür bildirim seçeneklerini kendisi açan kullanıcıların pozitif seçim yapması daha fazla görülen bir durum. Araştırmanın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Otomatik uyarı gizleyen Firefox sürümü (versiyon 72) 2020 yılının başlarında yayınlanacak.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top