Fransa'da benzin krizi büyüdü: Hükümet harekete geçti! Karşı çıkana hapis cezası!

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Fransa’da petrol şirketleri çalışanlarının iş bırakma eylemleri sonrasında ülkede kaos yaşanıyor. 


HÜKÜMET HAREKETE GEÇTİ

Ulusal Mecliste konuşan Başbakan Elisabeth Borne, Esso-Exxonmobil ile iki işçi sendikasının arasında dün imzalanan anlaşmaya atıfta bulunarak, buna rağmen sendikaların bir kısmının greve devam etmek istediğini belirtti.

Borne, ilgili yerlerdeki valilere Esso-Exxonmobil’in depolarının işletilmesi için gerekli personelin zorla çalıştırılmasını kapsayan prosedürü başlatması talimatı verdiğini ifade etti.

AKARYAKIT GREVİNDE “ZORLA ÇALIŞTIRMA” TALİMATI: KARŞI ÇIKANA HAPİS CEZASI!

Söz konusu prosedür kapsamında, “kamu hizmetinin devamlılığını veya toplumun ihtiyaçlarını ciddi şekilde baltalayan bir grev durumunda”, çalışanlar işe dönmeye zorlanabilir. Buna karşı çıkan işçilere ise, 6 aya kadar hapis ve 10 bin avro para cezası uygulanabilir.

Fransa’da TotalEnergies’e ait 6 rafinerinin 3’ünde, ülkenin ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/fransada-benzin-krizi-buyudu-hukumet-harekete-gecti-karsi-cikana-hapis-cezasi-haber-420867

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/fransada-benzin-krizi-buyudu-hukumet-harekete-gecti-karsi-cikana-hapis-cezasi-haber-420867

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top