Google Kurucuları CEO Görevinden Ayrılıyor

Google’ın kurucu ortaklarından olan Larry Page ve Sergey Brin, ana şirket olan Alphabet’in kontrolünü CEO Sundar Pichai’ye bıraktıklarını, Google’ın resmi blog sayfası üzerinden yayınladıkları bir mektup ile duyurdular.

İkili hala daha Alphabet’in çalışanı olarak kalacaklarını ve kuruldaki sandalyelerinin durduğunu söylese de, şirketin yayılma politikalarını kontrol etmeyecekler.

“Alphabet düzgün bir şekilde çalışırken, Google ve Other Bets kendi başlarına bağımsız olarak etkili bir şekilde çalışırken, bizim yönetim düzenim düzenimizi basitleştirme zamanımız geldi. Eğer daha iyi bir yönetim şekli olduğunu görürsek yönetici rollerine inatla tutunacak kişiler olmadık. Alphabet ve Google’ın iki CEO ve bir Başkan’a ihtiyacı yok. Kısacası, Sundar hem Google’ın hem de Alphabet’in CEO’su olacak.”

Çalışanlara gönderilen e-postalar da, Page ve Brin’in mektubu ile birlikte yayınlandı. Pichai bu değişikliğin Google’ın çalışma şekli üzerinde neredeyse hiç değişikliği olmayacağını söyledi. “Bu değişiklik Alphabet’in yapısında ya da günlük çalışma düzenimizde hiçbir değişiklik yaratmayacaktır. Herkes için daha yardımcı bir Google yaratmak için yaptığımız çalışmalar üzerine odaklanmaya devam edeceğim.” 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top