Google Xiaomi Ev Sistemlerinin Erişimini Geçici Süreliğine Durdurdu

Xiaomi, farklı bütçelere uygun akıllı güvenlik kameraları ile oldukça fazla kullanıcı tarafından tercih edilen bir marka. Yalnızca uygun fiyatlı olmalarıyla değil, yaptıkları işi düzgün gerçekleştirmeleri ile de ünlü olan bu kameralar, yeni çıkan bir problem sebebiyle kullanıcılarını endişelendirmeye başladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan bir kullanıcı, Google Nest Hub üzerinden güvenlik kamerasına ulaşmaya çalışırken, beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşmış. Kendi evindeki canlı yayın yerine, başka kullanıcıların evinden çekilmiş bozuk görüntüler ile karşılaşan kişi, bu görüntüleri Reddit platformunda paylaşıyor. 

Paylaşılan görüntüler sabit fotoğraflar şeklinde ve zaman zaman bozuk bir biçimde çıksa da, bir bebek odası, bir kullanıcının evi gibi görüntüleri ve bazen o sırada orada bulunan insanları görmek mümkün. 

Konu hakkında hem Xiaomi hem de Google ile iletişime geçilmiş olsa da, Xiaomi tarafından resmi bir açıklama gelmiş değil. Google ise sorunun farkında olduklarını ve firmaya iletildiğini söylüyor. Bu sırada herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmaması amacıyla, Xiaomi ev sistemlerinin Google Asistan ve Google Home entegrasyonunun, geçici bir süreliğine, kapatıldığı belirtiliyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top