Hollanda’da Prenses Catharina-Amalia saraya taşınmak zorunda kaldı

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kraliyet ailesi tarafından yapılan açıklamada, Amsterdam Üniversitesi’nde psikoloji, politika, hukuk ve ekonomi üzerine eğitim gören prenses Catharina-Amalia’nın güvenlik endişesiyle saraya dönmek zorunda kaldığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Prenses eylül ayında üniversiteye başlamış ve başkent Amsterdam’daki bir daireye taşınmıştı. Ancak Prenses Catharina-Amalia’nın, güvenlik kaygıları nedeniyle evinden Lahey’deki kraliyet sarayı Huis ten Bosch’a anne-babasının yanına taşındığı bildirildi.

Babası Kral Wilem-Alexander, kızının çok zor bir süreç geçirdiğini belirtirken, annesi Kraliçe Maxima ise “Bu durum onun hayatını çok olumsuz etkiledi. İnsanın evladını bu şekilde görmesi güzel değil” ifadelerini kullandı.

Prensese yönelik tehditler hakkında detaylı bilgi paylaşılmazken, geçen ay ülke basını, suç örgütlerinin onu kaçırma ya da saldırı düzenleme ihtimaline karşı güvenlik önlemlerinin artırıldığına dikkat çekmişti.

Başbakan Mark Rutte, bunun “korkunç bir durum olduğunu” söyledi.

Adalet ve Güvenlik Bakanı Dilan Yeşilgöz-Zegerius ise “Güvenlik güçlerimiz gece gündüz prensesin güvenli olması için çalışıyor” dedi.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/hollandada-prenses-catharina-amalia-neden-saraya-tasinmak-zorunda-kaldi-haber-194497

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top