İngiliz Demir Adam Uçan Kıyafeti İle Kendi Rekorunu Kırdı

İngiliz mucit Richard Browning, 2017 yılında kendi geliştirdiği kıyafet ile saatte 50 kilometre hıza ulaşmış ve jet motorlu, rüzgar güdümüne sahip olan ve vücut hareketleri ile kontrol edilen bir kıyafet ile yapılan en yüksek hız rekorunu kırmıştı. Geçen 2 yıl boyunca kıyafetini daha da geliştiren Browning, önceki rekorunu büyük bir fark ile geçmeyi başardı.

Yeni denemesi için kıyafetin tasarımını tamamen değiştirdiğini söyleyen Browning “Tamamı 3 boyutlu baskı ile üretilmiş, daha hafif, daha güçlü ve daha akıllı bir kıyafet” açıklamasını yaptı. Aynı zamanda kıyafete güç seviyesini ayarlayacak bir mekanizma da yerleştirilmiş. “2 yıl önce kırdığım rekordakinden tamamen farklı bir kıyafet bu. Dünyaya ne kadar aşama kaydettiğimizi göstermek istedim.”

Richard Browning aynı zamanda Gravity Industries isimli bir şirketin de kurucusu. Bu şirketin amacı ise uçuş kıyafetlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi. Şirketin şu anki planı bir grup uçuş kıyafeti hazırlamak ve bunlar ile çeşitli yarışmalar düzenlemek. “Gravity 2017 yılında kurulduğundan beri gelişmeye devam ediyor. Şu an en büyük önceliğimiz Gravity Race Series etkinliklerinde, çeşitli pilotların uçuş yeteneklerini dünyanın çeşitli bölgelerinde test etmelerini sağlamak.” 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top