İngiltere İçişleri Bakanı istifa etti

Dikkat! bu haber “SuperHaber” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İngiltere’de yaşanan siyasi kriz, bir istifayla sonuçlandı. İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman istifa etti.

İNGİLİZ HÜKÜMETİNDE ‘İÇ SAVAŞ’

İngiltere’de Eylül ayında Boris Johnson’ın yerine başbakanlık koltuğuna oturan Liz Truss, Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng’ı sadece 38 gün sonra görevden alarak Jeremy Hunt’ı atamasının ardından “kontrolü kaybettiğine” dair iddialarla gündeme geldi.

Seçim öncesi vadettiği “vergi indirimi” politikasını uygulamaya koyma girişimi, sterlinin değer kaybetmesiyle başarısız olmasının ardından Kwarteng’i görevden alan Truss, şimdiyse Hunt’ın “fiili başbakan” olarak görülmesi sebebiyle zor günler geçiriyor. Cuma günü göreve başlayan Hunt, Truss’ın ekonomik vaatlerinin aksi yönünde adımlar atmaya başlayarak başbakanın halihazırda zedelenen itibarını gölgede bıraktı. Hunt’ın önceki planlardan geri dönüldüğünü ve vadedildiği gibi bir vergi indiriminin yapılamayacağını söylemesi, “kabinenin başına geçtiği” iddiasına neden oldu. Hunt “Yetkiler Başbakan’da” demek zorunda ……

Devamını okumak için: https://www.superhaber.tv/ingiltere-icisleri-bakani-suella-braverman-istifa-etti-haber-422180

Kaynak :
https://www.superhaber.tv/ingiltere-icisleri-bakani-suella-braverman-istifa-etti-haber-422180

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top