İngiltere’de Kriz Geçiren Oyuncuyu Amerika’daki Oyun Arkadaşı Kurtardı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletindeki bir oyuncu, yaptığı arama ile milyonlarca kilometre uzaktan arkadaşının hayatını kurtardı.

21 yaşındaki Dia Lathora, birlikte oyun oynadıkları 17 yaşındaki Aidan Jackson’ın kendini iyi hissetmediğini söylemesi ve ardından sesinin kesilmesi ile endişelenerek polise haber verdi. Jackson ilk başta iyi hissetmediği için, mikrofonunu açık bırakarak, uzandığı yerden Lathora ile konuşuyordu. Aniden yanıt vermeyi bıraktığında, Lathora ters giden bir şeylerin olduğunu fark etti. 

Arkadaşının ev adresini bilen fakat başka bir iletişim bilgisine sahip olmayan Lathora, ilk önce Avrupa’nın acil durum çağrıları için gerekli numarayı bulmaya çalıştı. Acil durum çağrısı için gerekli numarayı bulamadığında ise, Jackson’ın bulunduğu bölgenin polisini arayarak, ev adresini verdi ve bir problem olduğunu söyledi. 

Jackson’ın ailesi alt katta otursa da, oğullarının nöbet geçirdiğinden habersizdi. Polis ve ambulans hızla olay yerine ulaşıp kapıyı çaldığında, ailesi aramayı yapanın kendileri olmadığını söyledi. Çağrının Amerikadan geldiği ve evde tepki vermeyen birisi olduğu söylenince Aidan bulundu ve hastaneye kaldırıldı. 

Daha önce de bir nöbet geçiren Aidan, hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edilerek evine döndü. Şimdi ise doktor ile görüşmeyi bekliyor.

Aidan ve ailesi, çok uzaklarda olsa da hayatını kurtaran Dia Lathora’ya minnettar olduklarını söyledi.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top