Instagram Özel Mesaj Özelliğini Tarayıcılara Getirdi

Instagram sadece mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilen özel mesajlaşma özelliğini web tarayıcılara taşımak için bir süredir çalışmalar gerçekleştiriyordu. Geçtiğimiz Ocak ayında beta aşamasına giren web üzerinden özel mesajlaşma özelliği nihayet tüm kullanıcılar için erişilebilir hale geldi.

Yaşanan salgın sebebiyle neredeyse tüm iletişimin dijital gerçekleştiği dönemde dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birinin mesajlaşmayı kolaylaştırması, küçük ama önemli bir adım olarak görülüyor. Nitekim evlerde daha fazla zaman harcayan kullanıcılar işlerini büyük ekranda yapmaya odaklanırken öte yandan sosyal medya gezintilerini de mobilden masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara kaydırmış durumdalar. İşini Instagram’dan yürüten orta ve küçük ölçekli şirketler ve influencer olarak bu platformu kullananlar için web üzerinde özel mesajlaşma hem daha pratik hem de zamandan tasarruf sağlayabilir.

Ancak Instagram’ın hem uygulama hem de web üzerinde kendini geliştirmesi gereken alanlar mevcut. Örneğin Instagram’ın halen bir iPad uygulaması yer almıyor. Ayrıca Instagram’daki canlı yayınlar web tarayıcı üzerinden izlenemiyor.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top