İran, Rusya'ya SİHA ihraç ettiği iddialarını yalanladı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İran resmi haber ajansı IRNA’ya göre, Kenani, başkent Tahran’daki Dışişleri Bakanlığı binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Kenani, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’in ” Rusya’nın İran yapımı kamikaze SİHA’lar kullandığı” yönündeki açıklamasına ilişkin bir soru üzerine, “Maalesef genellikle Batı kaynaklı siyasi amaçlı haberler dikkate alınıyor. İran yönetimi, önce de defalarca ilan ettiği üzere, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda taraf değildir ve savaşın taraflarından hiçbirine herhangi bir silah ihraç etmemiştir.” dedi.
Ukrayna lideri Zelenskiy, 10 Ekim’de Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajında, Rusya’yı Ukrayna’da sivillere yönelik ” terör eylemleri” düzenlemekle suçlayarak, “Harkiv, Donbas şehirlerine, Ukrayna’nın diğer şehirlerine ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12395101/iran-rusyaya-siha-ihrac-ettigi-iddialarini-yalanladi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12395101/iran-rusyaya-siha-ihrac-ettigi-iddialarini-yalanladi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top