İranlı yönetmen Mani Haghighi’nin Londra Film Festivali’ne katılması yasaklandı

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

İranlı yönetmen Mani Haghighi, filmi ‘Subtraction’ın (2022) Londra Film Festivali’ndeki gösterimine katılmak üzere Londra’ya seyahat etmek isterken ülkeden ayrılması yasaklandı ve pasaportuna el kondu.

Haghighi, video açıklamasında “İran makamları tarafından Cuma günü Londra’ya giden uçağıma binmem engellendi. Bu son derece kaba davranış için bana hiçbir makul açıklama yapmadılar” dedi.

“Birkaç hafta önce, İran’ın zorunlu başörtüsü yasalarını ve bunu protesto eden gençlerin baskısını ve hayatlarındaki diğer birçok adaletsizliği eleştirdiğim bir Instagram videosu paylaştım” diyen İranlı yönetmen, “Belki de yetkililer beni burada tutarak beni daha yakından gözetleyebileceklerini, ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/iranli-yonetmen-mani-haghighinin-londra-film-festivaline-katilmasi-yasaklandi/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/iranli-yonetmen-mani-haghighinin-londra-film-festivaline-katilmasi-yasaklandi/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top