İspanya’dan Huawei’ye Yasak Geldi

Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri tarafından yapılan casusluk suçlamaları ve ardından gelen ticari ambargo yüzünden zor duruma düşen Huawei, şimdi de İspanya’da gözlem altında. 

İspanya Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, bakanlık ile ilgili herhangi bir verinin Huawei cihazları üzerinden erişilmesinin yasaklandığı kararını duyurdu.Bakanlık personeli, bakanlık ile ilgili olan hiçbir işlemi Huawei cihazları ile görüntüleyemeyecek. Buna bakanlık personelinin e-posta adresleri de dahil. Yasağın yalnızca resmi işlemler ile ilgili olduğunu ve personelin günlük hayatında bu cihazlarını kullanmasında herhangi bir sıkıntı olmadığı belirtiliyor.

Yasağın sebebi hakkında herhangi bir sebep belirtilmemiş olsa da, Amerika Birleşik Devletleri tarafından yöneltilen suçlamaların etkisi olduğunu tahmin etmek güç değil. Konu hakkında yorum yapan bir Huawei yetkilisi suçlamaların asılsız olduğunu, son 30 yılda 170 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve asla siber güvenlik ile ilgili bir problem yaşanmadığını söyledi “Şirketimiz için en önemli öncelik güvenliktir.”

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top