İtalya başbakanına 100 inek karşılığı evlilik teklifi

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Uganda Devlet Başkanı’nın oğlu ve ordu komutanı Muhuzi Kaibinrugaba, ara ara tweet’leriyle gündeme geliyor.

Uganda Devlet Başkanı’nın oğlu ve ordu komutanı Muhuzi Kaibinrugaba, Twitter üzerinden İtalya’da seçimi kazanan ve başbakan olmaya hazırlanan aşırı sağcı Giorgia Meloni’ye “100 inek karşılığında” evlenme teklif etti. Uganda Devlet Başkanı, tweetler sonrası oğlunu görevden aldı.

Uganda Devlet Başkanı’nın oğlu paylaştığı tweetlerde, İtalya’nın yeni başbakanı olmaya hazırlanan Giorgia Meloni’ye 100 inek karşılığında evlenme teklif etti. Muhuzi Kaibinrugaba, arkadaşı Uganda’nın İtalya Büyükelçisi mali Matsanti’yi evliliği ayarlaması için görevlendirdiğini yazdı.

Kainerugaba başka bir tweette ise “Sanırım Roma ile başlamalıyım ancak nasıl 100 ineği gümrükten geçireceğim” yazdı.

Kainerugaba daha sonra hızla sildiği bir tweette ise İtalya’yı işgal etmekle tehdit etti.

GÖREVDEN ALINDI

İtalya’da yayılan ve Uganda’da tepki çeken tweetler üzerine Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, oğlunu görevden aldı. Museveni’nin oğlunun ilk sorun çıkaran  tweet’leri Meloni ile ilgili değildi.

Kainerugaba daha önce Etiyopya’da Tigrey ayrılıkçı gruplarına desteğini açıklamış, başka bir tweette ise tüm Afrikalıların Ukrayna’daki savaşta Rusya’yı savunduğunu söylemişti.

HALKTAN BÜYÜK DESTEK

Uganda halkı ise bu sıradışı isme büyük destek veriyor. Twetleriyle yanında olduklarını belirten Ugandalılar, Kaibinrugaba’nın yeni üst düzey görevler alması gerekteğini ifade ediloyorlar.

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/italya-basbakanina-100-inek-karsiligi-evlilik-teklifi/715717

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top