Jony Ive Apple’dan Resmi Olarak Ayrıldı

Jony Ive Apple’dan Ayrıldı

1992 yılında Apple’a katılan ve 1996 yılında tasarım ekibinin lideri olarak göreve geçen Jony Ive, Apple’dan ayrıldı. Ive’ın resmi olarak ayrılması ile birlikte Apple’ın yöneticiler sayfasındaki ismi de kaldırıldı.

Aslında Jon Ive’ın şirketten ayrılacağı Haziran ayında yapılan basın açıklaması ile duyurulmuştu. Yapılan açıklamada ayrılığın “bu yılın ilerleyen zamanlarında” gerçekleşeceği söylenmişti. Bazı kaynaklar Ive’ın Apple ürünlerinin tasarım işinden uzun zaman önce ayrıldığını ve ilgisini şirketin yeni uzay üssü üzerine yoğunlaştığını söylüyor.

Apple, Ive’ın eski dostu Marc Newson ile ortak kurduğu yeni tasarım firması LoveFrom’un müşterisi olacak. Apple CEO’su Tim Cook basın açıklamasında “Apple Jony’nin yeteneklerinden doğrudan faydalanmaya devam edecek. Hem özel projelerde kendisiyle beraber hem de onun kurduğu tasarım ekibiyle birlikte çalışacağız.”

Apple’ın yazılım ve cihaz tasarımının sorumluluğu artık COO Jeff Williams’a ait. Geçmişte Jony Ive ile Marc Newson’un başarılı işleri de göz önüne alınınca, herkes LoveFrom’un neler yapacağını merakla bekliyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top