Kombi Neden Donar? Donan Kombiye Ne Yapılmalı? Kombinin Donması Nasıl Önlenir?

Kış aylarında ısınma ihtiyaçlarını karşılayabildiğimiz kombilerin kurulumunun gerçekleştirildiği nokta çok önemlidir. Günümüzde kombilerin kurulumunda balkonlar sıklıkla tercih edilebiliyor. Ancak özellikle sert hava koşullarının yaşandığı kış aylarında açık balkonlarda bulunan kombilerde yüksek oranda donma problemiyle karşı karşıya kalınıyor. İçerenköy Baymak Kombi Servisi merkezimize gelen kombi arıza bildirimlerinin arasında kombi donması sorunu çok yüksek oranda görülmektedir.

Kombi Donarsa Ne Yapılmalı?

Kombinizin donduğunu anlayabileceğiniz çok basit bazı kontroller bulunuyor. Kombiniz açık konumda bulunurken sıcak veya soğuk su musluğunu açmanızla su akışı sağlanmıyorsa öncelikle su tesisatınızda su akışı olup, olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer su kesintisi durumu mevcut değil ise kombinizde donma meydana geldiğini anlayabilirsiniz. Kombi donması problemi ile karşı karşıya kaldığınız takdirde bireysel olarak gerçekleştirebileceğiniz bir çözüm şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle kombinizin donmasının çözülebilmesi için mutlaka profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerimizden destek almalısınız.

Kombinizin donması durumunda bireysel olarak yapabileceğiniz herhangi bir müdahale şansı bulunmuyor. Bu nedenle kombinizin donmasına neden olabilecek faktörlere karşı önleyici müdahalelerde bulunabilirsiniz. Kombinizin donmasına neden olabilecek işlem ve yaklaşımlardan kaçınmanız ve gerekli donma önleyici koşulları oluşturmaya hassasiyet göstermelisiniz. Bu sayede açık balkonda bulunan kombinizde donma probleminin meydana gelmemesini sağlayarak, bu soruna bir çözüm oluşturabilme şansınızda bulunmaktadır.

Kombide Donma Olmaması İçin Ne Yapılmalı?

Çeşitli gereklilikler nedeniyle kombinizin açık balkona kurulması gerektiği durumlarda, donma riskine karşı kombinizin kapatılmasını sağlamalısınız. Bunun için plastik veya ahşap dolapları kullanabilirsiniz. Bu şekilde açık balkonda bulunan kombinizin donma riskini minimalize edebilirsiniz. Bunun dışında profesyonel Göztepe Arçelik Servisi hizmetlerinden yararlanarak, kombinizin genel periyodik bakım işlemlerinin düzenli olarak yapılmasını sağlamanız da çok önemlidir.

Açık balkonda konumlandırılan kombinizin donma durumuna karşı bakımının düzenli olarak yapılması, riski sıfır seviyesine indirecektir. Bunun dışında kullanmadığınız zaman dilimlerinde dahi kombinizin elektrik ve gaz akışının kesintiye uğramamasını sağlamalısınız yani açık bırakmalısınız. Bu şekilde kombinizde bulunan emniyet sisteminin donmaya karşı devreye girerek, donmanın meydana gelmesinin önlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca kullanım dışı olduğu dönemde kombinizin içerisindeki suyu tamamen boşaltmaya da özen göstermelisiniz.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top