Kombide Verimli Kullanım İçin Kaç Petek Açılmalı?

Havaların soğumasıyla birlikte sonbahar ve kış aylarının kendisini hissettirmeye başlaması, ısınma ihtiyaçlarını yeniden gündeme taşıyor. Kışın gelmesiyle beraber yine doğalgaz faturaları en çok düşünülen olgulardan birisi olmaya başladı. Özellikle bu dönemde kombide tasarruf nasıl sağlanır, ekonomik ısınma nasıl mümkün olur? Şeklindeki sorular en çok araştırılan ve konuşulan konulardan birisi oluyor. Üsküdar Demirdöküm Kombi Servisi merkezimizde uzman teknikerlerimiz bu tip sorularla çok sık muhatap oluyor.

Kombi Kaç Petek Açık Olarak Kullanılmalı?

Kombinin derecesinin olabildiğince düşürülmesi, aralıklarla kombinin kapatılması, peteklerin kısılması vb. yöntemler ile ısınma ihtiyacını karşılarken, doğalgaz faturasının artmaması da sağlanmaya çalışılıyor. Kombide tasarruflu bir kullanım için yalnızca bilimsel verilerle hareket etmek aslında bu noktada en iyi sonuçların elde edilebilmesini sağlar. Kombi kullanırken açık olacak petek sayısını belirlerken de yine buna göre hareket edilmesi gerekir.

Kullandığınız kombi marka ve modelinin teknik özelliklerine göre açık olması gereken petek sayısını belirleyebilirsiniz. Kombinizin bağlı olduğu tesisatta yer alan peteklerin tamamının açık olması veya kapalı olması, ortamda yeterli izolasyon bulunmadığı takdirde hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Bulgurlu Demirdöküm Kombi Servisi uzman teknikerlerimiz kaç peteğin açık olmasının daha ekonomik olacağından ziyade ortam izolasyonu, peteklerin çevresinin açık olması gibi hususlara daha fazla dikkat edilmesini öneriyor.

Doğalgaz Faturasının Yüksek Gelmesi Nasıl Önlenir?

Tasarruflu kombi kullanımı gerçekleştirmek için gerekli tüm şartları sağlıyor ve işlemleri yerine getiriyor ancak yinede faturanızı düşüremiyorsanız cihazınızda bir arıza bulunduğu anlamına gelir. Kombinizin yeterli verimlilikte çalışmamasına neden olabilecek teknik arızasının tespit edilerek, gerekli olan onarım müdahalelerinin yerine getirilmesi en sağlıklı şekilde sorununuza çözüm sağlayacaktır.

Kombinizin çalışma prensibi gereğince doğalgaz faturalarınızı yükseltebilecek pek çok ihtimal söz konusudur. Bu ihtimallerin değerlendirilerek, arızanın tam kaynağının tespit edilmesi ve ona göre müdahale edilmesi gerekir. Bunun sağlanabilmesi ise ancak doğru ekipman ve uzmanlık bilgisi ile mümkün olur. Bu nedenle kış aylarının en yoğun dönemlerinde dahi aynı gün kombi servis hizmeti alabileceğiniz Ataşehir Baymak Kombi Servisi hizmetlerimize başvuruda bulunabilirsiniz. Yerinde servis müdahaleleriyle kombi arıza onarımı sağlanarak, yüksek gelen doğalgaz faturalarına bir son verilir.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top