Kuzey Kore, Japon Denizi istikametine 1 kısa menzilli füze fırlattı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Kuzey Kore, balistik füze testlerine devam ediyor. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Kore’nin başkent Pyongyang’daki Sunan bölgesinden yerel saatle 01.49’da Japon Denizi istikametine 1 kısa menzilli balistik füze (SRBM) fırlattığı aktarıldı. Açıklamada, “Ordumuz ABD ile yakın işbirliği içinde tam bir hazırlık duruşunu sürdürüyor” denildi.
SINIRDA SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANDI
Fırlatma öncesinde Kuzey Kore’ye ait 10 savaş uçağının Güney Kore sınırına yakın bir bölgede uçuş yapmış, Güney Kore buna karşılık olarak savaş uçaklarını havalandırmıştı. Genelkurmay Başkanlığı, Güney Kore hava kuvvetlerinin F-35A da dahil olmak üzere üstün hava kuvvetleriyle bir acil durum sortisi yürüttüğünü ve bir ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12375191/kuzey-kore-japon-denizi-istikametine-1-kisa-menzilli-fuze-firlatti

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12375191/kuzey-kore-japon-denizi-istikametine-1-kisa-menzilli-fuze-firlatti

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top