LG Rulo Şeklinde Katlanabilen OLED Ekranını Tanıttı

CES 2020 fuarında LG tarafından gösterilecek ürünler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. LG’nin bu yıl göstereceği ürünler arasında, bir projeksiyon perdesi gibi kullanıma sahip, alüminyum gövde içerisinde muhafaza edilen OLED televizyon, en dikkat çeken ürünlerden birisi.

Tavana monte edilen televizyon, tıpkı bir projeksiyon perdesi gibi kumanda ile indirilip kaldırılabiliyor. LG bu ekran sayesinde evde daha fazla boş alan yaratmanın mümkün olduğunu söylüyor.

Bir projeksiyon perdesine benzer çalışma mantığına sahip olan televizyon, yalnızca tavandan aşağı kullanılacak şekilde tasarlanmış. Bir şekilde bu televizyonu yere sabitlemeyi başarabilen kişi, arayüz döndürme özelliği olmadığı için görüntüyü ters görmek zorunda kalacak. O yüzden yeni OLED televizyon yalnızca masa üstünde ya da tavandan asılarak kullanılabilir durumda olacak.

Fuarda gösterilecek bir diğer ürün ise, uçaklardaki koltuklar için geliştirilmiş olan 55 inçlik şeffaf OLED ekranlar ile first class kısım için geliştirilen 65 inçlik esnek OLED ekranlar. Ayrıca kabinlerde kullanılmak üzere tasarlanmış 55 inçlik video duvarı da fuarda gösterilecekler arasında. 

Sinema severleri de unutmayan LG, 11.2 kanal sistemine sahip 88 inçlik 8K Cinematic OLED ve 77K ince OLED ekranları da CES 2020’de gösterecek. Bu televizyonlar panele entegre edilmiş ses sistemleri ile gelecek

Otomotiv alanında da bazı ürünler tanıtacak olan LG, farklı boyutlardaki Plastic OLED ekranları fuara getiriyor. Ayrıca ticari alanda kullanılabilecek olan LG’nin interaktif in-TOUCH ekranları da tanıtılacak. Bu ürünler arasında 86 inçlik Beyaz Tahta görevi görecek olan LCD ekranı da bulunuyor. Bu ekran aynı anda 4 kalemden gelen yazıyı tanımlama yeteneğine sahip olacak. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top