Metal Etiket Neden Tercih Edilir?

Büyük oranda serigafi baskı tekniği ile elde edilen metal etiket, asit indirme gibi yüzey işlemleri uygulanarak yüzeyleri biçimlendirme yapılan veya işlenen metallerden elde edilir. Herhangi bir metal çeşidi ile metal etiket yapılabilir.

Endüstriyel ortamlarda fiziksel, kimyasal ve mekanik aşındırmalar yapabilen leksan etiketler, endüstriyel ortama sağladığı uyum vesilesi ile bu ortamlarda etiket ihtiyacını ortaya çıkarır. Metal etiketlerin bu denli büyük rağbet görmesinin sebebi de, pek çok farklı çeşide sahip olması, endüstriyel ortamlarda bulunan zorlu şartlara karşın dayanıklı olmasıdır. Marka veya logo gibi işaretlerin uzun yıllar korunması da metal etiket ile sağlanabilir. Metal etiketler yüksek ısıya karşı da dayanıklıdır ve sert yüzey ya da yüksek boya tutuculuk niteliğine de sahiptir.

Demirden alüminyuma, pirinç malzemeden paslanmaz malzemeye kadar pek çok metal etiket istenen renk ve şekle uyarlanabilir. Delikli ya da deliksiz yapılabilen metal etiket, özel kesim veya düz kesimle de üretilebilir. Metal etiketlerin fiyatları genel anlamda uygundur.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top