Microsoft Aylık Ücretli Windows 10 Abonelik Sistemini Getirebilir

Söylentiye göre Microsoft Office programlarını içeren ve abonelik sistemi ile çalışan Office 365, Windows 10 ve farklı uygulamalar içeren Microsoft 365 ile birlikte gelecek.

Daha önce Microsoft’un bazı uygulamaları bir araya getirip Office uygulamalarını da ekleyerek Microsoft 365 adı verilen aylık üyelik bazlı abonelik sistemi ile piyasaya sürmeyi planladığı söylentileri vardı. Paket içerisinde Office 365’in yanı sıra, Teams for Life isimli uygulamayı içereceği düşünülüyordu. Yeni söylentiler ise çok daha fazlası olacağını söylüyor.

Microsoft’un aylık ücretli abonelik programı yalnızca uygulamaları değil, Windows 10 lisansını da içerecek. Genel olarak ev kullanıcılarını hedef alan pakette Windows 10 bulunacak olması, şu anda Windows 10 kullanıcıların bu pakete geçmeye zorlanıp zorlanmayacağı yönünde endişelere de sebep olabilir. 

WindowsUnited sitesi kendilerine gelen bilgilerden yola çıkarak bu tür bir zorunluluk olmayacağını söylüyor. Aylık abonelik sistemine dail olan Windows 10 özel bir versiyon olacağından, normal Windows 10 kullanıcılarının sahip olamayacağı bazı özelliklere sahip olabilir gibi gözükse de, normal kullanıcıları zor duruma düşürecek bir şey olmadığı söyleniyor. 

Şu an için Microsoft 365 için hiçbir resmi açıklama olmasa da, uzmanlar bu servisin en erken 2020 Yaz döneminde çıkabileceğini düşünüyor. Microsoft 365’in şu anda tüm Office uygulamalarına ve 1TB One Drive depolama alanına sahip olan Office 365’in üzerine ne koyabileceği merak ediliyor. Abonelik sistemine teşvik amacıyla varolan Windows 10 özelliklerini kısmaları ya da abone olmayan kullanıcılara reklamlı bir Windows sunmaları gibi ürkütücü ihtimaller de göz önünde bulundurulunca, Microsoft’un yapacağı açıklamalar merakla bekleniyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top