Nvidia Bulut Oyun Servisi Hizmeti GeForce Now’ı Yayınladı

Nvidia’nın uzun bir süredir beta aşamasında tuttuğu bulut oyun servisi GeForce Now, sonunda tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Google’ın bulut oyun konsolu olarak piyasaya sürdüğü Stadia’nın aksine, GeForce Now sahip olduğunuz oyunları her yerde oynama imkanı sunuyor.

GeForce Now kullanabilmek için öncelikle bir hesap açıp, macOS, Windows ve Android cihazlarda çalışan bir uygulama indirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda Nvidia Shield TV sahibi olanlar da hizmeti kullanabiliyor. Daha sonra giriş yapıp, Steam, Epic Games ve Battle.net hesaplarınızda bulunan oyunları uygulama aracılığı ile oynayabiliyorsunuz. 

Kullanılan oyun bilgisayarlarının bütün ayrıntıları verilmemiş olsa da, Nvidia grafik kartlarına sahip ve Ray Tracing teknolojisini destekleyen oyunları da bu teknoloji ile oynamak mümkün. Şu an için kütüphanenizdeki bütün oyunları oynamanız mümkün olmasa da, sistemin oldukça geniş bir oyun desteği bulunuyor. GeForce Now şu an Amerika’da 9, Avrupa’da 5, Kore’de 1 ve Japonya’da 2 adet veri merkezi ile hizmet veriyor.

GeForce Now aylık ücrete sahip bir servis olarak geliyor. Servisin çalışma şekli, bulunduğunuz konuma yakın bir sunucudan oyun bilgisayarı kiralamanız ve bu sayede her cihazda sahip olduğunuz oyunları oynamanız üzerine hazırlanmış. Founders Edition adı verilen üyelik, aylık 5 dolar karşılığında istediğiniz yerde, istediğiniz kadar oyun oynamanızı sağlıyor. Fiyatlandırmanın ilerleyen zamanlarda değişeceği de Nvidia tarafından belirtiliyor.

Uygulamanın nasıl çalıştığını denemek isteyen kullanıcılar, ücretsiz deneme hesabı açıp sistemi deneyebiliyor. Ray Tracing gibi özelliklere erişim vermeyen deneme sürümü, sunucuların doluluk oranına göre sırada beklemenizi de isteyebiliyor. Yine de servisi satın almadan önce ne kadar iyi performans alabileceğini görmek isteyenler, deneme sürümünü kullanabilir. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top