O anlar kamerada: ABD'de polis, arabasında hamburger yiyen genci vurdu

Dikkat! bu haber “Haber Türk” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

ABD yine polis şiddeti haberi ile gündemde. ABD’de Teksas’ın San Antonio kentinde polis memuru James Brennand, 17 yaşındaki Erik Cantu’yu bir fast food restoranının otoparkında yemek yediği sırada aracındayken vurdu.Polis kamerasına yansıyan o anlarda; 17 yaşındaki gencin aracında yemek yerken polis Brennand’ın kapıyı açtığı, o sırada elinde hamburger olan Cantu’nun panik olduğu ve aracını hareket ettirmeye çalıştığı görülüyor. Bunun üzerine polis genci ateş ederek defalarca vuruyor.

POLİS GÖREVDEN ALINDI

POLİS GÖREVDEN ALINDIYetkili Alyssa Campos yaptığı açıklamada, San Antonio Memuru James Brennand’ın 17 yaşındaki Erik Cantu’yu vurduktan sonra görevden alındığını açıkladı. Campos, Brennand’ın bir gün önce kendisinden kaçan Cantu’yu arabanın içinde gördüğünü ve konudan alakasız bir tepki verdiğini söyledi.Campos, bir yıldan daha az bir süredir görevde olan Brennand’ın araca yaklaştıktan sonra eğitim ve polis prosedürlerini ihlal ettiğini de sözlerine ekledi.
Polis Şefi William McManus ise konuya ilişkin “O polisin o geceki davranışlarını savunmak için söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Sanırım öncesinde bir şeyler olmuş ancak bu, vurulmayı kesinlikle haklı çıkarmaz” dedi.

GENÇ, HASTANEYE KALDIRILDI

GENÇ, HASTANEYE KALDIRILDIVurulan Cantu stabil durumda hastaneye kaldırıldı. Cantu aynı zamanda polisten kaçmak ve ağır saldırı ile suçlansa da Bexar İlçe Bölge Savcısı Joe Gonzales, Brennand ve Cantu için resmi suçlamalarda bulunup bulunmama konusunda herhangi bir karar verilmediğini söyledi.
* Haberin görselleri Associated Press’ten servis edilmiştir.

Kaynak :
https://www.haberturk.com/o-anlar-kamerada-abd-de-polis-arabasinda-hamburger-yiyen-genci-vurdu-3527456

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top