Operasyona 200 polis ve filler katıldı: Hindistan'da 9 kişiyi öldüren kaplan öldürüldü

Dikkat! bu haber “Gazete Duvar” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

DUVAR – Hindistan’ın Bihar eyaletinde 9 kişiyi öldürdüğü tespit edilen kaplan, güvenlik güçleri tarafından düzenlenen operasyonda öldürüldü. 200 polisle düzenlenen operasyonda, kaplanın yerini tespit edebilmek için filler de kullanıldı.

BBC’nin aktardığı habere göre, eyalete bağlı Champaran bölgesinde 9 kişiyi öldüren 3 yaşındaki kaplan, yerinin tespit edilmesinin ardından öldürüldü. Eyaletin vahşi hayvanları koruma müdürü Kumar Gupta, kaplanın insan yaşamı için ‘tehlikeli’ olarak değerlendirildiği için operasyon başlatıldığını ve sakinleştirme girişimlerinin başarısız olması üzerine kaplanın öldürüldüğünü belirtti.

Hindistan, dünyadaki kaplanların yaklaşık yüzde 70’ine ev sahipliği yapıyor. Resmi verilere göre, Hindistan’da yılda kaplan saldırıları sonucu 40 ila 50 kişi hayatını kaybediyor. (HABER MERKEZİ)

Kaynak :
https://www.gazeteduvar.com.tr/operasyona-200-polis-ve-filler-katildi-hindistanda-9-kisiyi-olduren-kaplan-olduruldu-haber-1584269

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top