PlayStation 5 Nihayet Gün Yüzüne Çıktı!

Önce koronavirüs salgını ardından da Amerika’da polis şiddetine karşı başlayan protestolar neticesinde gösterimi birkaç kez ertelenmek zorunda kalan PlayStation 5 nihayet oyunseverlerin beğenisine sunuldu.

Asimetrik tasarımıyla oyun dünyası meraklılarını ikiye bölen PlayStation 5 diskli ve dijital olmak üzere iki farklı sürümle karşımızda olacak. Pek çoklarının modeme benzettiği yeni tasarım dik kullanımı ön plana çıkarırken dileyenler konsolu yatay da kullanabilecekler.

PlayStation 5 iki farklı model olacak

Microsoft da benzer şekilde son Xbox konsolunda dijital ve diskli sürümlerini kullanıcılarının seçeneğine sunmuştu. Tamamen dijital içeriklere odaklı PlayStation 5 sürümü diskli sürüme kıyasla daha ince bir kasaya sahip olacak.

Sony şu an için fiyat konusunda bir açıklama yapmazken, konsolla birlikte çıkış yapacak yeni oyunlarını da bu etkinlikte tanıttı.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top