Rusya’nın saldırısı sonrası Ukrayna’daki elektrik santrallerinin yüzde 30’u yok oldu

Dikkat! bu haber “Diken” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus güçlerinin 10 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda ülkedeki elektrik santrallerinin yüzde 30’unu yok ettiğini söyledi. Zelenski, bunun ülkede büyük çaplı elektrik kesintilerine neden olduğunu söyledi.

Fotoğraf: Reuters

Rusya ile 2014’te ilhak edilen Kırım arasında yer alan Kerç Köprüsü’nde, 8 Ekim’de bir kamyondaki patlama sonucu yakınında yakıt taşıyan trenin vagonlarında yangın çıkmış, köprüde hasar oluşmuştu. Patlamada, üç kişi hayatını kaybetmişti. Rusya, patlamadan sorumlu tutarak Ukrayna’yı terörizmle suçlamıştı. 10 Ekim’de de Kiev başta olmak üzere birçok Ukrayna şehrinde patlamalar meydana gelmişti. ……

Devamını okumak için: https://www.diken.com.tr/rusyanin-saldirisi-sonrasi-ukraynadaki-elektrik-santrallerinin-yuzde-30u-yok-oldu/

Kaynak :
https://www.diken.com.tr/rusyanin-saldirisi-sonrasi-ukraynadaki-elektrik-santrallerinin-yuzde-30u-yok-oldu/

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top