Samsung 3. Çeyrekte Telefon Satışları İle Kar Etti

Güney Koreli elektronik devi 2019 yılı üçüncü mali çeyreği raporlarını yayınladı. Açıklanan raporlara göre şirket 6.7 milyar dolar kazanç elde etmiş. Geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 56 gibi büyük bir düşüş görülüyor.

Samsung tarafından yapılan açıklama “Üçüncü çeyrekte bir yıl önceki kara oranla keskin bir düşüş görülüyor. Fakat akıllı telefon satışlarına olan talebin artması, bellek yongası pazarında yaşadığımız sıkıntıyı bir miktar telafi etti.” şeklinde oldu.

Güney Kore merkezli şirket genel olarak bir düşüş yaşamış olsa da, akıllı telefon pazarında geçen yıla göre yüzde 32 oranında bir büyüme göstererek 2,5 milyar dolar kar elde etmiş. Bunda en büyük etkiyi ise Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 10 ve Galaxy A serisinin satışları sağladı. Samsung cihazların satış rakamlarını söylememiş olsa da, Galaxy 10’un Galaxy 9’a oranla daha iyi sattığını söylüyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top