Samsung 5G Telefon Pazarında Üstünlük Kurdu

2019 yılı yeni nesil 5G teknolojisinin yayılmaya başladığı yıl olarak da anılabilir. 5G özelliğe sahip cihazlar piyasaya sürülürken, Güney Kore şirketi Samsun pazar üzerinde büyük bir üstünlük sağlamış durumda.

IHS Markit isimli araştırma şirketinin raporuna göre Samsung, 5G akıllı telefon pazarında en yüksek paya sahip olan şirket. Açıklanan verilere göre Samsung’un 5G akıllı telefon satışları pazarın yüzde 74’üne eşit. Dünya çapında 4.3 milyon 5G özellikli akıllı telefon satılırken, bu telefonların 3.2 milyonunu Samsung 5G cihazlar oluşturuyor.

Samsung’un en çok satan 5G akıllı telefon modeli olan Galaxy Note 10 5G tam olarak 1.6 milyon satış rakamına sahip. Firmanın stoklarında, rakiplerine göre daha fazla 5G modelinin bulunduğu da belirtiliyor.

5G pazarında LG’nin ikinci ve üçüncü çeyrekte akıllı telefon sevkiyatlarının 700 bin adete ulaştığı açıklanıyor. Çinli üreticiler Huawei, Xiaomi, Oppo, Vivo ve ZTE teslimatlarının toplamının ise, 5G pazarındaki sevkiyatların yüzde 17’sini oluşturduğu görülüyor. 5G hizmetinin yaygınlaşması ile birlikte, Çinli şirketlerin de pazarda daha güçlü hale geleceği tahmin ediliyor. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Back To Top