Samsung Deneysel Cihazlarını Tanıttı

Her yıl düzenlenen CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Samsung’un C-Lab adı verilen girişim ve inovasyon merkezinde geliştirilen ürünleri gelen ziyaretçilere tanıtılıyor. CES 2020 için bir aydan az bir süre kalmışken, Samsung’un fuarda tanıtacağı yeni ürünlerinin ilk tanıtımı yapıldı. 

Oldukça farklı alanlarda değişik ürünlere imza atan C-Lab, robotlar, kafatası taraması yaparak saç dökülmesini erkenden tespit edebilen bir cihaz, metinleri dijitale çeviren akıllı kalem ve robotlar gibi cihazlar ile karşımıza çıkıyor.

Saç Dökülmesini Erkenden Tespit Edebilen Becon

Becon isimli ürün insanların kafatası üzerinde tarama yaparak, saç sağlığını takip edebiliyor. Hem cihaz hem de uygulama olarak gelen Becon sayesinde, saç sağlığınızın çeşitli faktörlere göre ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Cihaz gerçekleştirdiği analizin ardından çeşitli çözümler sunarak, saç sağlığı ile ilgili ciddi sorunlara karşı erken önlem almanızı sağlıyor.

Yalnız Yaşayanlar İçin Bir Ev Arkadaşı piBo

Geliştirilen bir diğer cihaz ise, piBo adındaki arkadaş robot. Firmanın “Tek kişilik haneler için insansı bir arkadaş robot” olarak tanımladığı piBo, evde basit seviyede sohbetler gerçekleştirebilen ve haberler, hava durumu, arama özellikleri de yapmayı sağlayabilen bir robot. Kullanıcının yüz ifadesinden ve sohbetlerinin içeriğinden duygusal analizini yaparak, duruma göre kullanıcı ile iletişime geçen, kullanıcının ruh haline uygun müzikler ve danslar da yapabilen bir robot olarak tanımlanıyor. Kullanıcıların isteğe bağlı olarak uygulama dükkanından yeni özellikler ve içerikler eklemesi de mümkün olacak.

Işıksız Ortamlarda Çalışanlar İçin Sağlıklı Çözüm Sunnyside

Tanıtılan ilginç ürünlerden bir diğer ise, Sunnyside isimli ışıklandırma sistemi. Görünüş olarak bir pencereye benzeyen bu sistem, tıpkı bir tablo gibi duvara asılıp, doğal güneş ışığını andıran yapay bir aydınlatma sağlıyor. Gerçek güneş ışığı ile aynı spektrumda yaydığı ışık sayesinde evdekilerin D vitamini sentezlemesine de yardımcı olduğu söyleniyor. Bu sayede ışıksız ortamlarda kalmanın getirdiği problemlerin yanı sıra, güneşin cildine zarar verdiği kişilerin ışıksız kalmamasını da sağlayabildiği söyleniyor.

Samsung’un tanıttığı ürünlerin arasında düz bir yüzeye yansıtılıp kullanılabilen sanal klavye, elektronik aletleri temas kurmadan kullanmayı sağlayan Vtouch gibi farklı ürünler de bulunuyor. Bütün bu ürünler ve daha fazlası, CES 2020 içerisinde, Samsung standında denenebilir şekilde bulunacak. Bu ürünlerin bir kısmını Samsung’un resmi sayfasında görmek mümkün.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top