Samsung Ekranı Uzayıp Esneyebilen Akıllı Telefon Patentini Aldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, daha önce de esneyebilen ekranlar üzerine patentler almıştı. Fakat bu defa aldıkları patent, dosyalarda görüldüğü üzere, uzayabilen bir akıllı telefon ekranı için oldu.

Samsung’un “Strechable Display” (Esneyebilir Ekran) adını verdiği patent, ekranın katlamaya ihtiyaç duymadan genişleyebileceğini gösteriyor. Görsellere bakıldığında üst ve yan çerçevelerin, alt kısma göre daha ince olduğu görülüyor. Ekran açık duruma getirildiğinde, yukarıya doğru kaydırılarak genişliyor. Bu özelliğin kullanılması için arka tarafta çıkarılabilir bir kapak bulunuyor.

Telefonun tam olarak hangi şekillerde çalışacağı belli değil. Samsung’un çeşitli tiplerde ekranlar üzerinde çalıştığı ve bunların patentini almayı planladığı biliniyor olsa da, patentlerin gerçekten telefonlarda uygulanacağının garantisi yok. Çalışma prensipleri belli olsa da, ne kadar kullanışlı olacaklarını, bu patent üzerinden üretilen telefonlar üzerinde görmeden tahmin etmek mümkün değil.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top