Snapchat Deepfake Teknolojisini Cameos İle Kullanıcılarına Sunuyor

Geçtiğimiz yıl içerisinde iyice öne çıkmaya başlayan, yapay zeka desteği ile gerçekliğini ayırt etmenin zor olduğu sahte videolar yapmaya yarayan Deepfake teknolojisi Snapchat’e geliyor. 

Snapchat’in yeni eklediği Cameos isimli özellik sayesinde kendi yüzünüzü kısa kliplere entegre etmek mümkün olacak. Bazı Fransız kullanıcıların yazılımlarına eklenen özellik, şu an deneme aşamasında. 

Cameos özelliği bir selfie çekmenizi ve ardından şu an için sayısı 150 olan klipler arasından birini seçerek kendi yüzünüzü yerleştirmenizi sağlıyor. Deepfake videolarının aksine, gerçekçi görüntüyü çok öne çıkarmayan Cameos, Bitmoji’nin gelişmiş hali gibi kabul edilebilir. 

Firma “Cameos özelliği henüz tam olarak hazır değil ama yakında çıkış yapacak.” açıklamasını yaptı. Snap tarafından yapılan açıklamaya göre “Snapchat Cameos” 18 Aralık tarihinde hem iOS hem de Android için yayınlanacak. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bodrum escort
Back To Top