Söylenti: iOS 14 Güncellemesiyle Uygulamaları İndirmeden Deneme Özelliği Gelecek

9to5Mac isimli haber kaynağına göre iOS 14 güncellemesi kodlarını analiz eden bilirkişiler şu an için “Clips” adı verilen bir API üzzerinde çalışıyor. Apple’ın video montaj uygulaması ile aynı isme sahip olan bu özellik sayesinde iOS kullanıcıları, uygulamaya ilişkin QR kodunu tarayarak uygulamanın demosu niteliğinde bir arayüzle uygulamayı indirmeden deneyebilecekler.

Uygulamalarla yeni bir etkileşim yolu açan özelliğim uygulama geliştiricileri için yeni bir pazarlama aracı olabileceği düşünülüyor. Uygulamalanın özelliklerini beğenen kullanıcılar dilerlerse bu arayüz aracılığıyla App Store’a erişim sağlayarak uygulamanın tam sürümünü indirebilecekler.

Google benzer bir etkileşimi Android için 2018 yılında “Slices” adıyla yayınlamıştı. Bu özellik sayesinde Google uygulamaları indirmeden hızlı biçimde uygulamanın özelliklerini deneyimlemeyi vadediyordu. Örneğin uygulamaya girmeden otel odası tutma ya da araç çağırma gibi özelliklerden faydalanılabiliyordu.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top