Suudi Arabistan ve ABD arasında ipler geriliyor! Biden'a ateş püskürdüler

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak bilgiaktif.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
BilgiAktif gazete veya bir ajans değildir!

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, ABD Başkanı Joe Biden’ın, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun günlük petrol üretimini kasımdan itibaren 2 milyon varil azaltma kararının ardından Suudi Arabistan ile ilişkileri yeniden gözden geçirdiğini duyurması Suudi Arabistan medyasında geniş yankı buldu.
BIDEN YÖNETİMİNİ KIZDIRACAK ELEŞTİRİ
“Okaz” gazetesi yazarlarından Rami el-Halife el-Ali, “Washington’un ergenliği ne zaman bitecek?” başlıklı yazısında, ABD’nin OPEC+ grubunun kararı nedeniyle Suudi Arabistan’ı sorumlu tutmasını “mantıksız” olarak nitelendirdi ve Biden yönetimini “ergen” bir tavır takınmakla eleştirdi.
PRENS SELMAN’IN ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12370223/suudi-arabistan-ve-abd-arasinda-ipler-geriliyor-bidena-ates-puskurduler

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12370223/suudi-arabistan-ve-abd-arasinda-ipler-geriliyor-bidena-ates-puskurduler

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top