TikTok Uygulamasında Büyük Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Son yıllarda hızlı bir büyüme kaydeden ve bazı mecralar tarafından bilgi güvenliği konusunda endişeler olduğu dile getirilen TikTok uygulaması, içerisindeki güvenlik açığı yüzünden 1,5 milyar kullanıcısını etkilemiş olabilir.

TikTok içerisinde bulunan potansiyel güvenlik açıkları, Checkpoint Research isimli bir siber güvenlik şirketi tarafından yayınlanan yazı ile ortaya çıktı. Firmaya göre uygulama içerisindeki açıklar, üçüncü kişilerin hesaplara ulaşmasına, yeni video yükleme, gizli videoları açığa çıkarma ya da hesap içerisindeki videoları silme gibi eylemler gerçekleştirmesine imkan tanıyor. Güvenlik açığı ile hesabınızı ele geçiren kişiler, e-posta adresleriniz gibi özel bilgilere de ulaşma fırsatı elde ediyor. 

Bu açıkların tespit edilmesinin ardından TikTok ile iletişime geçtiklerini belirten firma, uygulama kullanıcılarının etkilenmemek için yapmaları gereken şeyleri de aynı yazıda paylaşıyor. 

Şirket konu ile ilgili bir açıklama yaparak, kullanıcı verilerini korumak için çalışmalarının durmaksızın devam ettiğini söyledi. Neredeyse tüm kullanıcıları etkileyen güvenlik açığının yeni güncelleme ile birlikte ortadan kalktığını belirten TikTok, güvenlik araştırmacılarının farklı güvenlik açıklarını tespit ederek kendilerini bilgilendirmeye de devam etmelerini istedi. 

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu, kahveyi çok seven biriyim. Gündemi takip ederek sizleri en doğru bilgiye kaynaklarıyla ulaştırıyorum. Bilgiaktif kurucu ve editörüyüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top